Ako sa učiť efektívnejšie?

Učenie sa​

Učenie je nadobúdanie vedomostí buď samotným štúdiom alebo praxou. Každý z nás sa učíme celý život, no v škole sú výsledky nášho štúdia viac ako podstatné. Každý používame iné metódy ako naberať informácie, no všetci sme rovnako limitovaný. Veľmi ťažko sa dokážeme sústrediť intenzívne po dlhšiu dobu, čo obmedzuje kvalitu spracovania informácií. Čo má s tým však spoločné med? Vedel by nám v tom pomôcť? Je dokázané, že med nielen pozitívne pôsobí na našu mentálnu stránku, ale súčasne zlepšuje našu schopnosť sústrediť sa. Vďaka pravidelnej konzumácií iba 1 čajovej lyžičky medu pred štúdiom dokážeme zvýšiť našu produktivitu či už v práci, škole alebo doma. Toto je však len jedna z výhod užívania včelieho medu. Okrem toho med ukľudňuje, boju proti únave, dodáva rýchlo potrebnú energiu atď. Vyskúšajte teda užiť 1 lyžičku medu pred prácou či učením. Spoznali ste rozdiel?

Ako na lepšie výsledky?​

Med je najvhodnejšie užívať pred samotným štúdiom, kedy potrebujete veľa mentálnej energie aby ste sa dokázali na dané učivo sústrediť. Po učení sa med hodí asi najviac, kedy si naše telo a myseľ potrebujú odpočinúť, alebo inak povedané “dobyť baterky”. Med spolu s jeho obsahom látok dodá telu nielen rýchlu energiu a regeneráciu, ale ešte omnoho viac. Vďaka nemu sa budete môcť učiť častejšie a efektívnejšie, čo výrazne zlepší vaše výsledky a podporí vaše sebavedomie. Môžete sa teda naučiť viac a oveľa rýchlejšie.

Energia po celý deň​

Už jedna lyžička medu pred učením alebo prácou veľmi pomôže. Mohol by však med zabezpečiť energiu počas celého dňa? Odpoveďou je samozrejme áno. Užívanie medu priebežne počas dňa dodá telu to optimálne množstvo energie, ktoré potrebuje pre jeho správnu funkciu. Okrem spomenutých výhod taktiež zlepšuje chuť do jedla, podporuje tvorbu červených krviniek, posilňuje telo, odbúrava škodlivé látky v tele a pod. Vďaka medu budete každý deň nielen viac produktívny, ale aj zdravší a šťastnejší.