Druhy medov

Agátový med​

Tento druh medu je veľmi cenený na americkom trhu, kde sú všeobecne populárnejšie svetlejšie medy. Taktiež je označovaný za “najsladší med” v porovnaní s ostatnými druhmi medov. Je zlatožltej farby a mimoriadne lahodnej chuti s harmonickou vôňou.

Čítať viac

Jedľový med​

Je produkovaný vo veľkých množstvách práve na Slovensku. Laboratórne bolo potvrdené, že je omnoho účinnejší ako medicínsky med manuka. Je tmavej farby a veľmi príjemnej chuti s celkom hustou konzistenciou.

Čítať viac

Kvetový med​

Kvetový med je najtypickejším a najviac využívaným medom na Slovensku. Je bohatý na pestrosť vitamínov a minerálnych látok. Obsahuje veľké percento výživných a hodnotných látok. Môže mať farbu od svetložltej až po tmavohnedú.

Čítať viac

Lipový med

Patrí medzi celkovo najlepšie a najhodnotnejšie medyPôsobí ukľudňujúco a upokojujúco, preto sa odporúča užívať najmä v zimeJe svetložltej farby a príjemnej chuti s mimoriadne aromatickou arómou.

Čítať viac

Malinový med​

Malinový med patrí medzi veľmi vzácne medy.  V zahraničí je známy pod prívlastkom “leto v pohári”. Je vysoko cenený najmä u športovcov ako ideálny zdroj energie. Jeho využitie je prakticky neobmedzené. Je tmavej jantárovej farby a lahodnej chuti s kvetinovou arómou.

Čítať viac

Medovicový med​

Medovicový med patrí medzi vzácnejšie druhy medu. Obsahuje veľmi málo až žiaden peľ a preto je vhodný aj pre alergikov a astmatikov. Tento druh medu je prevažne používaný pri liečení alebo prevencií, avšak bežné používanie nieje problémom. Je veľmi tmavej farby a rozmanitej chuti s príjemnou vôňou medovice.

Čítať viac

Repkový med​

Produkujú ho včely z nektáru repky olejnej. Jedná sa o málo rozšírený druh medu, ktorý je vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých cukrov veľmi ľahko stráviteľnýJe jasnej žltej farby a krémovej konzistencie s voňavou arómou.

Čítať viac

Slnečnicový med​

Slnečnicový med patrí medzi kvetové medy, produkované včelami z nektáru slnečnice. Oproti ostatným druhom medu obsahuje oveľa viac selénu, čím je v mnohých ohľadoch vhodnejší práve na liečenie. Obsahuje veľké množstvo peľu, avšak vie byť nápomocný aj práve alergikomJe žltej až oranžovej farby a výraznej chuti s arómou kvetov slnečníc.

Čítať viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *