Kráľ medov manuka!

KRÁĽ MEDOV MANUKA

O mede a jeho antibakteriálnych účinkoch vieme už od nepamäti. Hovorí sa, že nie je med ako med. Práve o  manuka mede to platí dvojnásobne. V tomto článku by sme vám chceli predstaviť tento veľmi vzácny druh medu pochádzajúceho z krajiny na druhom konci sveta.

Manuka med ma veľmi vzácne vlastnosti, ktorými nedisponuje doposiaľ žiadny iný druh medu. Pochádza z nektáru novozélandskej rastliny manuka (Leptospermum scoparium). Práve nektár z kvetov manuky na Novom Zélande prispieva k vzácnym prírodným antibakteriálnym vlastnostiam tohto medu. Je vzácny aj preto, že sa vyrába iba na Novom Zélande a len počas niekoľkých týždňov v roku, keď kvitne kvet manuky. 

6 VÝHOD KONZUMÁCIE MANUKA MEDU

1. 100% prírodný produkt z Nového Zélandu

Manuka med pochádza výlučne z nektáru kvetov rastliny Leptospermum scoparium (Manuka) nachádzajúcej sa len na Novom Zélande. Viac ako 80 miliónov rokov sa fauna a flóra na Novom Zélande vyvíjala unikátnym spôsobom v izolácii od okolitého sveta, čo má za následok jednu z najvyšších koncentrácii bioaktívnych látok na svete.

2. Obsahuje jedinečnú látku metylglyoxal

Obsahuje prirodzene vznikajúcu látku metylglyoxal. Práve tá bola vedecky preukázaná ako najdôležitejšia zložka, ktorá je zárukou jedinečnosti tohto medu. Čím vyššia hodnota látky sa v mede nachádza, tým je Manuka med vzácnejší.

3. Podporuje imunitu, trávenie a zdravé hrdlo

Manuka med je dar prírody, ktorého pozitívne účinky sa týkajú imunity, ústnej dutiny, tráviaceho ústrojenstva a kože. Je chutný a vhodný na každodenné používanie. Jedna až tri lyžičky denne sú zdraviu prospešné.

4. Pomáha pri hojení rán

Vďaka obsahu antioxidantov sa používa pri hojení rán, popálenín či zápalov. Okrem toho je vhodný na liečenie pooperačných rán práve pre jeho schopnosť zmierňovať bolesť. Je veľmi pravdepodobné, že tento med sa v budúcnosti bude používať aj na liečbu diabetických vredov.

5. Výrazne zlepšuje trávenie

Konzumácia tohto medu napomáha k zlepšeniu trávenia a aktivuje peristaltické pohyby čriev, čím napomáha k liečbe zápchy, hnačky a bolesti brucha.

6. Liečba Cystickej fibrózy

Cystická fibróza je dedičné ochorenie, ktoré poškodzuje pľúca a taktiež postihuje tráviaci systém a ďalšie orgány. Ovplyvňuje bunky, ktoré produkujú hlien. Bolo vedecky preukázané, že práve manuka med účinne bojuje proti baktériám u ľudí s cystickou fibrózou.

 


Ivana K.
Autorka článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *