Med prospieva vašemu zdraviu

Prečo pravidelne konzumovať med?​

Med, ktorý je bežne vnímaný ako sladidlo do nápojov, skrýva doposiaľ nevyužívaný potenciál. Môže byť užívaný nielen ako potravina, ale aj ako doplnková výživa, liek, prevenčný prostriedok a pod. Včelí med ponúka mnoho dôležitých pozitívnych účinkov pre ľudský organizmus. Okrem dodávania rýchlej energie bojuje proti stresu, únave, podporuje imunitný systém, čím nás chráni pred mnohými ochoreniami, podporuje kvalitný spánok, ukľudňuje, podporuje pozitívne myslenie, výrazne zvyšuje produktivitu, pôsobí ako prevenčný prostriedok nielen voči menej závažným ochoreniam, ale aj proti rakovine atď. Med ponúka takmer neobmedzené možnosti využitia, ktoré nám môžu prospievať každý jeden deň. Prečo si teda neužívať každý jeden moment naplno bez obmedzení.

Med v každodennom živote​

Včelí med sa stáva každodennou súčasťou stále väčšieho množstva ľudí. Prečo je tomu tak? Predstavte si, aké úžasné by bolo užívať si každý jeden okamih v živote bez obmedzení. Byť plný energie, zdravý a pozitívne naladený. Med sa odporúča konzumovať aspoň 3-krát denne. Denná dávka medu pre dospelého je podľa odborníkov 60-100g medu. To odpovedá 3-krát denne po jednej polievkovej lyžici. Starším deťom sa môže podávať 3-5 lyžíc denne. Práve med je pre detí výbornou náhradou sladkostí, ktoré väčšinou obsahujú rafinovaný cukor, ktorý je škodlivý a nezdravý. Včelí med je vhodný prakticky pre ľudí v každom veku. Zdieľajte túto stránku, a pomôžte tým, ktorí to potrebujú.

Naozaj med lieči?​

Vďaka svojmu jedinečnému obsahu látok má med mnoho medicínskych využití, či už sa jedná len o doplnkové stravovanie alebo až samotné liečenie. Med samostatne ponúka okrem podpory imunitného systému a prevencií mnohých chorôb omnoho viac. V prípade ktoréhokoľvek menej závažného ochorenia dokáže samotný med pomôcť alebo aj vyliečiť dané ochorenie. Využitie samotného medu môžeme ešte rozšíriť vďaka jeho kombinácií s inými potravinami ako je napr. mlieko, škorica a pod. Vďaka mnohým zdravým receptom si dokážete nielen zachovať pevné zdravie, ale aj vyriešiť vaše zdravotné komplikácie prírodne.

Včelí med:

  • lieči
  • chráni
  • pomáha
  • chutí