Úľové váhy

ÚĽOVÉ VÁHY

Na trh prichádza nová inovácia, ktorá zjednoduší mnohým včelárom život. Ľudia z projektu BeeSpy vymysleli systém pre jednoduché a nepretržité monitorovanie včelstiev. Cez webové stránky si môžete zobraziť prehľadné a podrobné štatistiky o vašom úli. Konštrukcia zariadenia je navrhnutá pre jednoduchú montáž s dôrazom na vysokú kvalitu. A vďaka bezdrôtovej technológií Wifi alebo GSM môžete svoje presné údaje sledovať prakticky kdekoľvek a kedykoľvek.

Základná meraná veličina je samotná hmotnosť úľa, ktorá dáva zimných obdobiach kľúčové informácie o množstvách zásob a v letných obdobiach údaje o medovej znáške. Dá sa taktiež merať aj: teplota, relatívna vlhkosť, aktivita včiel a pod. Úľových váh môže byť v rámci jedného stanovišťa iba 10 kusov, ktoré možno napájať z jedného zdroja. Maximálna merateľná hmotnosť váhy je 200 kg s rozlíšením lepším ako 50g.

Prečo je dobré poznať hmotnosť a teplotu úľa?

Okamžitá hmotnosť je veľmi dôležitý údaj, z ktorého môže včelár zhodnotiť stav svojho úľa, a to bez jeho prehliadky. Vo vzdialených stanovištiach môže tento systém ušetriť čas aj peniaze. V zimných obdobiach je možné sledovať množstvo zásob, a tým predísť vyhladovaniu včiel. Z teploty sa dá zas zistiť ako moc je vaše včelstvo aktívne. V letnom období v priebehu včelárskej sezóny budete priebežne oboznamovaní so začiatkom a koncom znášok, a tým orientačne aj o zaplnení úľa medom.


Marián M.
Autor článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *