Zdravie, šport a med​

Prečo práve med?​

Včelí med obsahuje neskutočne veľa prírodných látok, ktoré majú blahodárny účinok na naše zdravie. Dnešné prístroje v mede detekujú viac ako 3000 rôznych látok. Obsahuje teda látky, ktoré nás dokážu podporiť a doviesť ku skvelým výkonom, či už po mentálnej alebo fyzickej stránke. Okrem rýchleho dodávania energie telu, podporuje med výrazne imunitu, čím nám zabezpečuje vysokú odolnosť k ochoreniam. Súčasne pozitívne pôsobí na našu náladu a bojuje proti chronickej únave a stresu. Vďaka medu si môžme naše záľuby a koníčky užívať naplno bez obmedzenia.

Cvičenie

Zvýšený telesný výkon športovca si vyžaduje aj zvýšené nároky na výživu. Dlho sa hľadala tá najideálnejšia potravina, ktorá by športovcovi zabezpečila pre jeho výkon čo najväčšie možné telesné a duševné sily. Med má vysokú energetickú hodnotu, ktorá už pri malých dávkach dodáva veľmi veľa energie. Odporúča sa užívať pred výkonom, v prestávkach a po výkone. Športovci v skúškach vytrvalosti podali omnoho väčší výkon s medom ako tí, ktorí ho nedostali. Med podaný po športovom výkone zotaví športovca veľmi rýchlo, takže bude môcť pokračovať vo výkone skôr a s lepšími výsledkami ako bez neho.

Fitness

Med je taktiež viac ako vyhovujúcim zdrojom energie, vitamínov, aminokyselín a pod. Tieto látky sa v ňom vyskytujú vo veľmi veľa druhoch. Pri cvičení výrazne podporuje činnosť srdca a svalov. Výrazne zrýchľuje ich regeneráciu.Všeobecne prispieva k lepšiemu prekrveniu, no nie iba tým, že svalom dáva nevyhnutné živiny ako je hroznový cukor, vitamíny, draslík, horčík a pod. Med sa s úspechom podáva aj pri výživovej diéte, a tiež naopak, pri redukčnej strave. Čajová lyžička medu na ukončenie jedla vyvoláva pocit nasýtenosti, a tým dobre pomáha znášať redukčnú diétu. Pre fitness je priam akoby stvorený.

Cyklistika

Cyklistika je vytrvalostný šport a organizmus pri takomto výkone spotrebuje hlavne sacharidy, ale aj aminokyseliny, vitamíny a minerály. Preto je v čo najkratšej dobe nutné dodať telu potrebné živiny. Namiesto výživových doplnkov, je ideálny práve med, keďže obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa takmer ihneď po užití dostávajú do svalov.​

Futbal

Futbal môžme tiež označiť ako vytrvalostný šport, pri ktorom sa spotrebováva veľa telesnej energie. Užitie medu pred tréningom alebo zápasom dodá vášmu telu veľké množstvo energie, vitamínov a minerálov, vďaka ktorým dokážete podať výnimočné výkony. Navyše užitie medu po skončení výrazne podporí regeneráciu svalov, vďaka čomu budeme schopní podávať oveľa lepšie výkony skôr.

Lyžovanie​

Lyžovanie je šport, kde je dôležitá ako fyzická, tak aj mentálna kondícia, ktorú nám dokáže zabezpečiť práve med.
Užitie medu pred lyžovaním dodáva telu energiu, súčasne regeneruje svaly a bojuje proti únave. Taktiež výrazne podporuje imunitný systém, čím vás chráni pred mnohými ochoreniami. Vďaka medu môžete lyžovať naplno a užívať si každý jeden moment ako nikdy predtým.​​